Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)

Před čím potkany chránit

Jedovaté rostliny pokojové: agáve, azalka, brambořík, břečťan, difenbachie, hyacint, kapradiny, kroton, narcis, oleandr, pokojová kala, stapélie, tchynin jazyk, trnová koruna, tis červený, vánoční hvězda, aglaonema, filodendron, jednolist, kornoutice, monstera, potos, syngonium auritum, toulitka, aralka, dizygotheca, fatshedera, schefflera, fíkovník kaučukodárný, fíkovník, durman, hortenzie, chrysanthemum, libora, mučenka, muškát, pachypodium, řemenatka (clivia), sporýš (verbena), tenura, voskovka

Jedovaté rostliny zahradní: bolševník, břečťan, cesmina, cibuloviny (narcis, ocún), hyacinty, jmelí, okrasný tabák, pryšce, ptačí zob, rhododendron a azalky, řebčíky, stračka, štědřenec, vistárie, vlčinec, zarev (thuja), zimostráz (buxus), tis, ocún jesení

Jedovaté divoce rostoucí rostliny: barvínek, bažanky, blatouch, bledule jarní, blín černý, bolehlav, čemeřice, česnek medvědí, koniklec, konvalinka, krabilice, laštovičník, lilek černý, lýkovec, vlčí mák, náprstník, oměje, popenec, posed, prvosenky, pryskyřníky, rozpuk jízlivý, rulík zlomocný, sasanka hajní, sněženka, šťavel, upolín, všechny kapradiny
 
Otravu mohou způsobit i prací a čisticí prostředky. Při podezření na otravu co nejrychleji vyhledáme odbornou pomoc.
     
Elektrické kabely - nebezpečí úrazu el. proudem při překousnutí. Při úrazu el. proudem dochází k zástavě srdeční činnosti. Zvířete zasaženého el. proudem se nikdy nedotýkáme holou rukou, ale nějakým izolačním materiálem ho odstraníme z dosahu proudu.

Střepy skla - nebezpečí poranění.

Gumičky - nebezpečí spolknutí.

Lamety - nebezpečí spolknutí.

Jehly a malé hřebíčky - nebezpečí poranění.

Lidská noha - zašlápnutí nebo přišlápnutí ocasu. Koukejte se pod nohy a vyzouvejte se, pouštět potkany po podlaze není nutné já je pouštím jen po stolech a po posteli.

 Dveře - přiskřípnutí, při volném pobíhání je vhodné dveře zavřít. Nebyla by od věci cedulka na dveře s nápisem „Pozor, myši mají pré!" nebo jiným, která bude příchozí upozorňovat, že mají dávat pozor kam šlapou.

Skříně, zásuvky - udušení, pokud by byl potkan bez povšimnutí zavřen.
 
Sedací nábytek - rozmačkání nebo poranění při neopatrném sednutí. Když mám potkánky na gauči vždy se nejdříve kouknu na co si sedám a i tak se při tom opírám o jednu ruku která umožní dosednutí zastavit v kterékoli fázi.
 
Slunce - hrozí přehřátí, klec nestavíme na přímé slunce.

Cigarety/ tabák - nebezpečí otravy tabákem, nenecháváme volně povalovat.

Průvan - hrozí nachlazení, klec nestavíme do průvnu.

Nekřičte na potkánky nebo je dokonce netrestejte, pokud během „procházky" způsobí nějké škody. Ničemu to nepomůže. Nerozumí tomu, co se najednou děje, kromě toho ze svého hlediska nezpůsobili nic špatného. Dají se vychovat jen s velkou láskou a porozuměním a některým jejich zvykům se zkrátka musíme přizpůsobit my.


Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one