Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)
POTKANÍ HOLKY KIKÍ A SAFIRA
 
Kikí a Safira byly sestřičky z jednoho vrhu, narodily se 27.5. 2005 a domů jsem si je přinesla ve stáří čtyř týdnů. Kikí byla fuzz potkánek s černýma očima a srstí čokoládové barvy (ale když vyrostla stala se z ní skoro holá „růžová myš" :o)) Safira byla standard potkánek s černýma očima a srstí rovněž čokoládové barvy. Pocházely z chovatelské stanice kde byli na kontakt s člověkem od malinka zvyklí, takže jsem je vpodstatě nemusela ochočovat.   Když mě a bráchu poprvé uviděli, hned po nás začaly zvědavě šplhat, prozkoumaly rukávy i záhyby oblečení a olízaly nás všude kam dosáhly, bylo to něco úžasného s tak vřelým přijetím z jejich strany jsem při prvním setkání ani nepočítala. Doma jsem je vypustila z přepravky na stůl na kterém stála jejich klec, děvčátka si po nás opět zašplhala a potom šla prozkoumat své nové bydlení. Jejich dvě klece propojené tunelem z PET lahví visí nad mou postelí. V prvních týdnech se bály vyběhnot z klece po natažené ruce a tak pro ně brácha slepil schody z kartonu po kterých si mohly sami seběhnout na mou postel. Asi tak po měsíci zjistily, že je pohodlnější nechat se z klece a zase zpátky vynést lidskou rukou. Asi tak od třech měsíců věku kartonové schodiště nepotřebovaly, měly „myší výtah" - nás.
Technikou drhání jsem pro ně vytvořila provazový žebřík s příčkami z větviček, který ovšem děvčátka použila tak třikrát nebo pětkrát a dál o něj nejevila zájem.

Kikí a Safira si na nás velice rychle zvykli, byla na nich úžasná jedna věc (jako asi na všech potkanech) - nevybírají si pouze jednoho oblíbence, oblíbí si všechny členy domácnosti pokud s nimi hezky zachází.
Každý den se s námi mazlily, rády nám strkaly čumáček do nosu nebo do ucha a milovaly zalézání pod triko. V prvním půlroce života byly holčičky úplně nejhravější, neustále něco prozkoumávaly, zamilovaly si prolézání prostoru mezi povlakem a dekou, s chutí zkoumaly věci na stole, rády se účastnily přípravy studených jídel a když jsem odešla do koupelny umývat věci z jejich klece musely jít se mnou. Jejich „výběh" u mě v posteli jsem jim začala zpestřovat kartonovými krabicemi s různě vytrhanými otvory kam si zalézaly. Dokud byly ještě malé sloužilo jim jako prolézačka kartonové plato od půl litrových jogurtů, do otvorů po jogurtech jsem dala nějakou mňamku a bylo nádherné pozorovat jak se dokázaly otvory ladně protáhnout. Asi tak od šesti měsíců věku začínaly pozvolna pohodlnět, pomaličku je všetečné zkoumávání okolí přestávalo bavit a k mé velké radosti si ještě víc oblíbily mazlení, společné večeře a pobyt pod tričkem. Mazlení a hraní spojuji také s večerním čistěním klece a přípravou krmení. Potkánci si při tom docela užijí zábavy a úklid v klecích jim ani nevadí. Při návratu domů, když holky zrovna nespaly vítaly mě u dvířek klece a těšily se na vypuštění a mazlení.
Zamilovala jsem si přátelskou povahu potkanů, jejich hravost a inteligenci, kterou Safira a Kikí prokázaly i v postupném ustanovení naší vzájemné „lidsko-potkaní" řeči. Řekla bych že, asi tak během prvních pěti týdnů společného soužití pochopily, že ultrazvukové signály neslyšíme a začaly svá přání dávat najevo tak abychom si jich mohly všimnout například když chtěly pustit ven z klece začaly drnkat zuby o dráty dvířek a pokud se nemohly někam vyšplhat bez pomoci dávaly natahováním čumáčku určitým směrem najevo kam chtějí odnést. Každá z nich si zvolila trochu jiný styl upozornění - například když chtěla Kikí abych ji vrátila do klece začala mi panáčkovat na rameni a když se chtěla do klece vrátit Safira začala mě přes oděv velice jemně zoubkama štípat do ramene, ale pokud mám na sobě tričko bez ramínek spokojí se s pouhým panáčkováním jako Kikí. Safira si velice dobře uvědomuje rozdíl mezi holou kůží a kůží pod oděvem, holou kůži do zoubků nikdy nevezme zřejmě chápe že, by mě to bolelo, ale já jsem jí to nijak učit nemusela prostě na to přišla sama.
Kikí a Safira

Kikí a Safira

Schůdky z klece

Schůdky z klece

Příprava krmení

Příprava krmení

Kikí v koupelně

Kikí v koupelně

Safira ve skřín

Safira ve skřín

safira ve dřezu

safira ve dřezu

obe kikí a safira.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one