Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)
PAPOUŠEK NÁDHERNÝ KARLÍK

Papoušk nádherný jménem Karlík ke nám přišel jako osmiletý, už uměl říkat „Karliku", u nás se žádné nové slovo nenaučil, ale „Karliku" říká s oblibou když vidí, že někdo něco jí a žádá tak také o nějakou mňamku kterou většinou dostane. Karlík si za oblíbence vyvolil bráchu, rád si k němu sedne na gauč, nemá ovšem rád kdyby s ním chodil bojí se, že z ramene spadne. Rád dostává něco dobrého nejradši má potravu rovnou z pusy, ale tu si bere jen od  něj. Když měl brácha chřipku a zkusila jsem ji Karlíkovi nabídnout já akorát mě klovnul do nosu a nevzal si. V době kdy k nám přišel jsem měla ještě korelu chocholatou samičku, nejdříve měli s Karlíkem klece vedle sebe a zdálo se, že jsou tak spokojení jenže asi po třech měsících začal Karlík na korelu pokřikovat tak jsem ho postavila o kus dál aby na sebe tolik neviděli, pomohlo to a tak už tak zůstali. Potom jsem si postupně pořídila ještě dvě andulky také samičky jménem Errol a Fénix. I na ně si Karlík nakonec zvykl a všichni čtyři ptáčci se proletovali společně, Karlíkovou oblíbenou zábvou bylo ostatní ptáky  prohánět.
V prvním roce co u nás byl měl ve zvyku po ránu dost hlasitě „vítat slunce", v té době žila v jedné místnosti v samostatné kleci spolu s ním samička korely chocholaté. Když korela zemřela, Karlík postupně s hlasitým „vítáním slunce" přestal. S korelou na sebe nikdy neútočili doopravdy, ale Karlík ji při proletování velice rád odháněl z jejích oblíbených míst (při tom se také zdokonalil v létání, ze začátku někdy padal). Korela Karluška si to nenechávala líbit a ze svých místeček hned tak neulétla, ba dokonce se Karlíkovi i postavila a oba si naznačovali výpady zobákem. Korelka  nikdy šarvátky s ostatními ptáky nezačínala. 
Karlík si jednou při nepodařeném přistání na klec zranil drápek a musel několik dnů pít vodu s antibiotiky, proto jsem ho těch několik dnů nepouštěla z klece aby „venku" neuhasil žízeň vodou bez ATB. Korela i obě andulky si sedli k němu na klec a vůbec se neprolétli, Karlík jim zřejmě chyběl.
Když korela Karluška umřela zbývající tři ptáčkové byli asi tak měsíc celí nesví, při proletování jen posedávali na klecích a ani si nepřišli vzít na stůl nějakou mňamku. Nakonec si na novou situaci zvykli, zase začali lítat a prohánět se jako před tím.
ptáčci pospolu.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one