Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)
Pokud máme voliéru a v ní  párek papoušků nádherných a chceme zkusit první odchov, měli bychom počkat až oběma ptákům  budou 2 - 3 roky. Teprve potom se můžeme pokusit o hnízdění, to znamená podávat vaječnou míchanici, co nejvíce zpestřit jídelníček papoušků a umístit do voliéry budku. Papoušci nádherní dávají radši přednost budce z dutého kmenu o průměru 30 cm a výšce 60 cm s vletovým otvorem o průměru 9 až 10 cm. Na dno budky nasypeme trochu vlhké rašeliny a trouchnivého dřeva. Pokud se ptáci dobře spárovali a trvale o sebe jeví zájem, začnou s největší pravděpodobností zanedlouho budku navštěvovat a chystat se ke hnízdění.
Samička snáší 3 až 5 bílých vajíček, pokud byla vajíčka oplozena vylíhnou se z nich asi po 21 dnech mláďata v takové posloupnosti jak byla snesena. Papoušek hnízdo urputně brání často i před svým ošetřovatelem. Za 4 až 5 týdnů mladí papoušci poprvé opouští budku, ale rodiče je ještě nějakou dobu vodí a krmí. Papoušci nádherní jsou během hnízdění velice citliví na rušivé vlivy z okolí - absolutní klid a pravidelnost jsou v této době velice důležité. 
 
VAJEČNÁ MÍCHANICE se připravuje z vidličkou rozmačkaného vejce vařeného na tvrdo (doba varu 10 min, skořápka se stane dlouhým varem sterilní a poté ji rozdrtíme do vaječné směsi jako zdroj vápníku), dvou až tří polévkových lžic strouhanky pomocí které uděláme směs sypkou a nelepivou. Strouhanka nesmí být z plesnivých housek! Dále přidáme vrchovatou lžičku tvarohu a tolik strouhané mrkve, aby vznikla kyprá hmota. Do míchanice můžeme přidat například strouhané jablko a také ji můžeme obohatit o vitamínový přípravek např. zarovnanou lžičku Roboranu pro exoty. Některý den Roboran vynecháme a místo něj dáme trochu rozdrceného anýzu a mák.

POZOR vaječná míchanice se rychle kazí, proto její zbytky z krmítek odstraňujeme alespoň dvakrát denně a krmítka umyjeme. Míchanice se dá v lednici uchovat jen 24 hodin, před podáváním z lednice ji necháme oteplit, míchanice se nedá zmrazovat.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one