Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)
Probírání peří nebo vlasů: Projev přízně a lásky.V přírodě si páry vzájemně probírají pírka na hlavě v době toku.

Vyvrhování zrní: Předáváním zrní z volete projevuje ptáček své partnerce maximální přízeň a připravenost k páření. Když nemá partnerku, zkouší to na zrcátku, hračce nebo člověku.

Mávání křídly: Pokud nemá ptáček možnost se prolétnout, procvičuje si křídla alespoň máváním. Děje-li se tak často měli byste se zamyslet nad tím, zda svému papouškovi poskytujete dostatek pohybu.

Křídla odtažená od těla: Mohou znamenat imponující chování vůči sokovi nebo samičce, ale také to, že je ptáčkovi horko nebo že mu není dobře. Pokud vyloučíte první dvě příčiny a ptáček sedí dál sklesle, čepýří se a odtahuje křídla od těla, je na místě navštívit veterináře.

Zobáček zabořený do peří na zádech, papoušek stojí na jedné noze: Tiše, nerušit, váš papoušek se uložil k pořádnému spánku.

Protahování: Ptáci se obvykle protahují po odpočinku nebo když přemáhají únavu. Pták nejprve protáhne obě křídla nad zády, lehce se předkloní a pak si protahuje jednu nohu a křídlo na téže straně těla, při tom obvykle sevře prsty v pěst.

Stahování a roztahování zornice, přikrčený postoj a načepýřené peří: Papoušek zahání vetřelce (může jím být i ruka pečovatele) a snaží se imponovat obvykle toto chování doprovází křikem.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one