Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)

Před čím morčata chránit

Jedovaté rostliny pokojové: agáve, aloe, azalka, brambořík, břečťan, difenbachie, hyacint, kapradiny, kroton, narcis, oleandr, pokojová kala, stapélie, tchynin jazyk, trnová koruna, tis červený, vánoční hvězda, aglaonema, filodendron, jednolist, kornoutice, monstera, potos, syngonium auritum, toulitka, aralka, dizygotheca, fatshedera, schefflera, fíkovník kaučukodárný, fíkovník, durman, hortenzie, chrysanthemum, libora, mučenka, muškát, pachypodium, řemenatka (clivia), sporýš (verbena), tenura, voskovka

Jedovaté rostliny zahradní: bolševník, břečťan, cesmina, cibuloviny (narcis, ocún), hyacinty, jmelí, okrasný tabák, pryšce, ptačí zob, rhododendron a azalky, řebčíky, stračka, štědřenec, vistárie, vlčinec, zarev (thuja), zimostráz (buxus)

Jedovaté divoce rostoucí rostliny: barvínek, bažanky, blatouch, bledule jarní, blín černý, bolehlav, čemeřice, česnek medvědí, koniklec, konvalinka, krabilice, laštovičník, lilek černý, lýkovec, vlčí mák, náprstník, oměje, popenec, posed, prvosenky, pryskyřníky, rozpuk jízlivý, rulík zlomocný, sasanka hajní, sněženka, šťavel, upolín, všechny kapradiny  

Otravu mohou způsobit i prací a čisticí prostředky. Při podezření na otravu co nejrychleji vyhledáme odbornou pomoc.  

Elektrické kabely - nebezpečí úrazu el. proudem při překousnutí. Při úrazu el. proudem dochází k zástavě srdeční činnosti. Zvířete zasaženého el. proudem se nikdy nedotýkejte holou rukou, ale nějakým izolačním materiálem ho odstraňte z dosahu proudu. 

Střepy skla - nebezpečí poranění.

Gumičky - nebezpečí spolknutí.

Lamety - nebezpečí spolknutí.

Jehly a malé hřebíčky - nebezpečí poranění.

Lidská noha - zašlápnutí nebo přišlápnutí ocasu. Koukejte se pod nohy a vyzouvejte se, pouštět potkany po podlaze není nutné já je pouštím jen po stolech a po posteli.

Skříně, zásuvky - udušení, pokud by bylo morče bez povšimnutí zavřeno. 

Sedací nábytek - rozmačkání nebo poranění při neopatrném sednutí. Když mám potkánky na gauči vždy se nejdříve kouknu na co si sedám a i tak se při tom opírám o jednu ruku která umožní pohyb zastavit v kterékoli fázi. Totéž se hodí i pro morče a jiné hlodavce.

Slunce - hrozí přehřátí, nestavte klec na přímé slunce.

Cigarety/ tabák - nebezpečí otravy tabákem, nenechávejte volně povalovat.

Přivřené dveře - přiskřípnutí, při volném pobíhání mějte zavřené dveře. Nebyla by od věci cedulka na dveře s nápisem „Pozor, myši mjí pré!" nebo jiným, která bude příchozí upozorňovat, že mají dávat pozor kam šlapou a tak podobně.

Průvan - hrozí nachlazení, nestavte klec do průvnu.

Nekřičte na zvířátka nebo je dokonce netrestejte, pokud během „procházky" způsobí nějaké škody. Ničemu to nepomůže. Morče nerozumí tomu, co se najednou děje. Ze svého hlediska nezpůsobilo nic špatného. Dá se vychovat jen s velkou láskou a porozuměním.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one