Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)
Každý den zlikvidujeme zbytky staré potrvy a to i ze skrýší, umyjeme krmítka a předložíme čerstvé ovoce, zeleninu, zrní a seno nebo čerstvé zelené krmení. 

Denně umyjeme a důkladně vypláchneme napáječku nebo misku na vodu a naplníme ji čerstvou vodou.

Nejznečistěnější části podestýlky v rozích vyměníme také denně.

Asi každý druhý den vyměníme celou podestýlku. Podestýlku z toaletního papíru u potkánků například měním denně a umývám i dno klece.

Jednou týdně umyjeme klec a veškeré zařízení klece nebo nádrže. Dřevěné části například bidýlko k lezení a okusu myji jen mýdlem na praní a kartáčem. Na nedřevěné části klece používám klidně saponát i SAVO, ale poté je důkladně opláchnu teplou vodou.

Denně si všímáme případných změn zdravotního stavu morčete: Nevykazuje změnu chování? Nemá průjem? Neteče mu z nosu nebo nekýchá a nekašle? Nezměnily se mu oči nebo uši? Nemá pod kůží nezvyklé uzliny? Nemá matnou nebo vypelichanou srst s vyškrábanými místy?

Všímáme si nepřerůstají-li morčátku drápky a případně je necháme zkrátit u veterináře. Proti přerůstání drápků můžeme na dno klece položit cihlu a na ní misky s potravou, aby si o ní morče drápky brousilo. Pozor - cihla musí být zajištěna tak aby morče nemohla zranit, napříkkad ji můžeme přidrátovat k mříži vázacím drátem.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one