Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)
Použijeme přepravku na ptáky nebo menší klícku. Přepravovat ptáčka v tmavé papírové krabičce kterou někdy v obchodech na cestu nabízejí se mi zdá nevhodné, ptáci jakožto živočichové orientující se převážně zrakem mají ze tmy strach a taková přeprava je stresuje. Pro své ptáky jsem používala klícku z bazaru o rozměrech 36 x 19 x 41 cm (délka x šířka x výška). Přepravní klícka byla vybavena jedním bidélkem a dávala jsem do ní napáječku a krmítko se zrním. V jedné přepravce nepřepravujeme společně ptáky kteří se neznají! Mohlo by dojít k napadání, společně můžeme přepravovat ptáky v přiměřeně velké přepravce kteří spolu žijí v jedné kleci a dobře se znají. Dvířka přepravky jsem zajišťovala karabinkou na klíče. V zimním období jsem přepravku s ptáčkem omotávala ručníkem a teplou mikynou na zip takže přední stěna zůstala volná aby měl ptáček světlo a vzduch. Volíme co nejkratší cestu a přepravku s jejím živým obsahem chráníme před povětrnostními vlivy, nenecháváme ji stát u okénka v autě, v létě tam může být až 50°C. Během přepravy přepravku nikdy neotvíráme. Přeprava ptáků vlakovou poštou jim na psychické pohodě nepřidá.
JAK DOSTAT KORELU DO PŘEPRAVKY

Nejprve zavřu okna i dveře. Do přepravní klícky umístím bidélko, krmítko se zrním, napáječku a případně ptákovu oblíbenou mňamku. Z klece v které je postupně odstraním úplně všechno takže ptáček může sedět leda tak na zemi nebo na stěně klece. Potom otevřená dvířka přepravky přirazím k otevřeným dvířkům klece a čekám co na to ptáček, obvykle si přeleze sám. Pokud to nezabere zatemním pomocí látky klec s ptáčkem takže světlo je jen v přepravce, ptáček by měl za chvíli přelézt. Pokud selže i tato metoda, uchýlím se k vyndání ptáčka z klece rukou, před tím z klece zatemňovací látku sundám, ve tmě by se mohl ptáček při chytání zranit. Pták který mě už zná tuto stresující událost do druhého dne vydejchá.
Ptáky bereme do ruky jemně, nemačkáme je. Cílem správného držení je zabránit ptáčkovi v roztažení křídel. Obemkneme dlaň a prsty ptáčkovi přes složená křídla a zvedneme ho takže jeho záda nám spočívají v dlani a máme přístup k bříšku a nožičkám. Brát ptáčka do ruky se nakonec stejně budeme muset naučit například  kvůli stříhání drápků. Pokud ptáček při chytání v kleci příliš utíká a zrychleně dýchá na chvíli snahu o chycení přeruším aby se uklidnil. Ptáky nikdy nechytáme za letu, mohli bychom jim polámat křídla!
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one