Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)
KORELKA KARLÍČEK

Byla prvním ptáčkem z našeho smíšeného „ptačího hejna". Jako mladou jsem ji koupila ve zverexu myslela jsem si, že je sameček (dokonce si to myslela i veterinářka než jsem jí řekla, že snáší vajíčka). Karlíček (dále už Karluška) si u nás brzy zvykla, při prvních výletech z klece několikrát spadla na zem kde bezradně koukala s odtaženými křídly a tak jsem jí nabídla bidélko aby si na něj vlezla, Karluška pochopila a nechala se zvednout, tento zvyk jí vydržel i když už na zem nepadala a nechávala se ode mě na bidélku vracet do klece nebo mi z něj přelezla na rameno a nechala se nosit po místnosti.
První dva měsíce co jsem Karlušku pouštěla denně proletět si k nám ráda sedala na stůl, pila mi z hrnků a rozzobávala s oblibou brčka. Také mi sedala na hlavu a tak jsem si myslela, že se stanu jejím oblíbencem. Karluška si pak, ale na konec oblíbil maminku, maminka totiž měla mnohem větší trpělivost jí stále něco povídat, s oblibou jí sedala na rameno a později se s ní dokonce začala mazlit. Maminka se stala jejím partnerem, Karluška se jí otírala hlavičkou o tvář a bradu a nakonec se také snažila „krmit" její ucho, ale pohladit se nikdy nenechávala, když to maminka někdy zkusila Karluška jen popoběhla, ale zkusil-li to někdo jiný ulétla nejčastěji na svůj oblíbený rám obrazu.
V době kdy už byla Karluška tako na maminku k nám přišel tehdy osmiletý papoušek nádherný jménem Karlík, nejdřív jen na pohlídání a potom už u nás „zakotvil" nastálo. Karluška se k němu chovala celkem přátelsky, ze začátku dokonce stály jejich klece vedle sebe, ale po nějaké době jsem je musela postavit od sebe, protože Karlík (papoušek nádherný) začal na Karlušku dost hlasitě pokřikovat. Při proletování se spolu občas honily, ale nikdy se k sobě nechovali vyloženě agresivně. Každý z nich měl samozřejmě samostatnou klec. Za dva měsíce potom co u nás byl Karlík (nádherňáček) jsem si pořídila mladou andulku Errol, dostala samozřejmě také samostatnou klec která pak stála vedle klece Karlušky (korelka), Errol ani Karluška na sebe nekřičely. I nová andulka brzy zapadla do ptačího společenstva a ráda při proletování sedala vedle Karlušky, nejspíš u ní hledala jakousi ochranu, protože Karlík (nádherňáček) ji také s oblibou proháněl a někdy spolu vedli náznakový rituální boj. I  Karluška (korelka) občas vedla rituální boj s Karlíkem (nádherňáček), zajímavé bylo, že tyto rituální souboje spolu nikdy Karluška (korelka) ani andulky nevedly (možná proto, že všechny byly samice). Po roce co se mi příliš nepodařilo andulku Errol ochočit jsem k ní koupila druhou andulku Fénixe, obě si na sebe rychle zvykly a teď žijí společně v jedné kleci. Také Fénix (andulka) zapadl dobře do hejna, zprvu se choval vůči ostatním zdrženlivě například když všichni tři zobali na stole ostýchal se k nim připojit, ale časem ostych odložil zejména v přítomnosti korelky Karlušky.
Karluška měla klidnou povahu a byla naším nejpřítulnějším ptáčkem, dala nám krásný vztah který trval dva roky, pět měsíců a patnáct dnů. Zemřela při snášení vajíčka, které nemohlo vyjít ven. 
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one