Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)
                KORELA CHOCHOLATÁ

Čeleď:                       Kakaduovití (Cacatuide)
Podčeleď:                 Korely (Nymphiciane)
Řád:                          Papoušci (Psittaciformes)
Rod:                          Korela (Nymphicus Wagler, 1832)    
Druh:                         Korela chocholatá (Nymphicus hollandicus)

Korely chocholaté žijí téměř po celé Austrálii kromně pobřežních oblastí. Většinou se zdržují v otevřené krajině nedaleko vodních zdrojů, sedávají na stromech lemujících řeky a nádrže také se vyskytují v širých savanách s blahovičníky a nízkých křovinatých porostech s akáciemi.
Nejčastěji byly pozorovány v párech nebo menších skupinách při hledání travních semen na zemi nebo při přeletech od říčních břehů do otevřené krajiny. Korely nejsou příliš plaché a odlétají až v nejnutnějším přípdě. V době migrace odpočívají na větvích stromů a keřů. Jejich zbarvení zcela splývá s okolím. Za letu jsou nápadní a hluční, takže jsou dřív slyšet než vidět.
Korela chocholatá žije kočovným způsobem života jako většina australských papoušků, jejich migrace je určována množstvím potravy. Na severu kontinentu je jejich pohyb značný, směrem k jihu menší. Korela chocholatá přilétá na východ a jih Nového Jižního Walesu na jaře a zůstává zde přes hnízdní sezónu, tj. asi do konce března. Samička snáší 5 - 6 vajíček obden, na vejcích sedí oba rodiče. Po 21 dnech zahřívání se začínají mláďata líhnout ve stejných intervalech jak byla vajíčka snesena. Mláďata opouští hnízdo za 21 - 25 dní. Po dobu 3 týdnů je ještě mimo hnízdo dokrmuje samec.
V Evropě byl tento papoušek poprvé chován v roce 1846 v Paříži v Jardin des plantes, výsledky nejsou známy. V roce 1858 docílil odchovu Leuckfeld a publikoval podrobnější informace o chovu korel.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one