Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (130 | 82%)
Pokud máme párek andulek a chceme zkusit první odchov, měli bychom počkat až oběma ptákům bude nejméně 10 měsíců. Teprve potom se můžeme pokusit o hnízdění, to znamená podávat vaječnou míchanici, co nejvíce spestřit jídelníček andulek a umístit do klece budku ležatého nebo stojatého tvaru o rozměrech asi 15 x 15 x 20 cm s velkým vletovým otvorem o průměru 4,5 až 5 cm. Pokud se ptáci dobře spárovali a trvale o sebe jeví zájem, začnou s největší pravděpodobností zanedlouho budku navštěvovat a chystat se ke hnízdění.
Samička snáší vajíčka obden, celkem 4 - 6 kusů, pokud byla vajíčka oplozena vylíhne se asi po 18ti dnech první mládě a další následují v dvoudenních intervalech. Po celou dobu krmení podáváme ptákům vaječnou míchanici. Za 30 - 35 dní mladé andulky poprvé opouští budku, ale rodiče je ještě krmí. Oddělit je od rodičů můžeme teprve po 10ti dnech, kdy začnou přijímat samostatně potravu. Rodičovský pár potom  zpravidla začne znovu hnízdit. Andulky jsou schopny hnízdit prakticky po celý rok, ale více než 2 nejvýše 3 hnízdění jsou-li ptáci v dobré kondici, ročně bychom neměli dopustit, aby se ptáci příliš nevyčerpávali.
Dalšímu hnízdění zabráníme tak, že ptákům odebereme budku a začneme podávat opět pouze zrnitou potravu.

Vaječná míchanice se připravuje z vidličkou rozmačkaného vejce vařeného na tvrdo (doba varu 10 min, skořápka se stane dlouhým varem sterilní a poté ji rozdrtíme do vaječné směsi jako zdroj vápníku), dvou až tří polévkových lžic strouhanky pomocí které uděláme směs sypkou a nelepivou. Strouhanka nesmí být z plesnivých housek! Dále přidáme vrchovatou lžičku tvarohu a tolik strouhané mrkve, aby vznikla kyprá hmota. Do míchanice můžeme přidat například strouhané jablko a také ji můžeme obohatit o vitamínový přípravek např. zarovnanou lžičku Roboranu pro exoty. Některý den Roboran vynecháme a místo něj dáme trochu rozdrceného anýzu a mák.
POZOR vaječná míchanice se rychle kazí, Proto její zbytky z krmítek odstraňujeme alespoň dvakrát denně a krmítka umyjeme. Míchanice se dá v lednici uchovat jen 24 hodin, před podáváním z lednice ji necháme oteplit, míchanice se nedá zmrazovat. 
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one