Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (125 | 82%)
Každý den zlikvidujeme zbytky staré potrvy a to i ze skrýší, umyjeme krmítka a předložíme čerstvé ovoce, zeleninu, zrní a seno nebo čerstvé zelené krmení. 

Denně umyjeme a důkladně vypláchneme napáječku nebo misku na vodu a naplníme ji čerstvou vodou.

Nejznečistěnější části podestýlky v rozích vyměníme také denně.

Asi každý druhý den vyměníme celou podestýlku. Podestýlku z toaletního papíru u potkánků například měním denně a umývám i dno klece.

Jednou týdně umyjeme klec a veškeré zařízení klece nebo nádrže. Dřevěné části například bidýlko k lezení a okusu myji jen mýdlem na praní a kartáčem. Na nedřevěné části klece používám klidně saponát i SAVO, ale poté je důkladně opláchnu teplou vodou.

Denně si všímáme případných změn zdravotního stavu morčete: Nevykazuje změnu chování? Nemá průjem? Neteče mu z nosu nebo nekýchá a nekašle? Nezměnily se mu oči nebo uši? Nemá pod kůží nezvyklé uzliny? Nemá matnou nebo vypelichanou srst s vyškrábanými místy?

Všímáme si nepřerůstají-li morčátku drápky a případně je necháme zkrátit u veterináře. Proti přerůstání drápků můžeme na dno klece položit cihlu a na ní misky s potravou, aby si o ní morče drápky brousilo. Pozor - cihla musí být zajištěna tak aby morče nemohla zranit, napříkkad ji můžeme přidrátovat k mříži vázacím drátem.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "5760"
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one