Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

potkani, papoušci, morčata...

Kikí a Safira

Kikí a Safira

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (125 | 82%)
                KORELA CHOCHOLATÁ

Čeleď:                       Kakaduovití (Cacatuide)
Podčeleď:                 Korely (Nymphiciane)
Řád:                          Papoušci (Psittaciformes)
Rod:                          Korela (Nymphicus Wagler, 1832)    
Druh:                         Korela chocholatá (Nymphicus hollandicus)

Korely chocholaté žijí téměř po celé Austrálii kromně pobřežních oblastí. Většinou se zdržují v otevřené krajině nedaleko vodních zdrojů, sedávají na stromech lemujících řeky a nádrže také se vyskytují v širých savanách s blahovičníky a nízkých křovinatých porostech s akáciemi.
Nejčastěji byly pozorovány v párech nebo menších skupinách při hledání travních semen na zemi nebo při přeletech od říčních břehů do otevřené krajiny. Korely nejsou příliš plaché a odlétají až v nejnutnějším přípdě. V době migrace odpočívají na větvích stromů a keřů. Jejich zbarvení zcela splývá s okolím. Za letu jsou nápadní a hluční, takže jsou dřív slyšet než vidět.
Korela chocholatá žije kočovným způsobem života jako většina australských papoušků, jejich migrace je určována množstvím potravy. Na severu kontinentu je jejich pohyb značný, směrem k jihu menší. Korela chocholatá přilétá na východ a jih Nového Jižního Walesu na jaře a zůstává zde přes hnízdní sezónu, tj. asi do konce března. Samička snáší 5 - 6 vajíček obden, na vejcích sedí oba rodiče. Po 21 dnech zahřívání se začínají mláďata líhnout ve stejných intervalech jak byla vajíčka snesena. Mláďata opouští hnízdo za 21 - 25 dní. Po dobu 3 týdnů je ještě mimo hnízdo dokrmuje samec.
V Evropě byl tento papoušek poprvé chován v roce 1846 v Paříži v Jardin des plantes, výsledky nejsou známy. V roce 1858 docílil odchovu Leuckfeld a publikoval podrobnější informace o chovu korel.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "1486"
Zvířecí přátelé obohacují náš život
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one